Telefon: +372 5388 4999 | Email: info(at)vooremaamets.ee

Metsaühistud kutsuvad metsa istutama


Metsaühistud koos Erametsakeskusega kutsuvad huvilisi osalema metsaistutamisel. Esimesed võimalused käed mullaseks teha on juba sel nädalal.

Et pakkuda huvilistele võimalust täpsemalt teada saada, kuidas erametsades elu käib, milliste valikute ja võimaluste ees seisavad erametsaomanikud ja milline on olukord erametsade uuendamisega, korraldavad kohalikke metsaomanikke koondavad metsaühistud üle Eesti metsaistutuspäevi. Erinevais Eesti paigus toimuvatel metsapäevadel võtavad külalisi vastu teadmiste ja kogemustega metsamehed ja –naised, kes tutvustavad metsa istutamise põhitõdesid, vastavad metsaga seoses tekkinud küsimustele ning selgitavad metsa kasvamise ja kasvatamise protsesse, põhimõtteid ja traditsioone. Igal metsapäeval pannakse üheskoos algus uuele metsapõlvele, kokku istutatakse metsapäevadel mitukümmend tuhat taime.

Metsaistutamine Valgamaal

Metsaühistute metsaistutuspäevade avapaugu annab sel neljapäeval Põlvamaa Metsaühistu Laheda vallas. Laupäeval aga toimuvad istutuspäevad juba kahes Metsaühistus. Võrumaa Metsaühistu eestvõttel pannakse Haanja vallas mulda paartuhat kuusepuud ning külastatakse kohe sealsamas kõrval asuvat Miljonipuu lanki, mis rajati 2004 aastal seoses Euroopa Liitu astumisega. Valgamaa Metsaühistu kutsub aga Taheva valda, kus uuendatakse eelmisel suvel tormi poolt langetatud metsa.

Maikuu esimesel nädalavahetusel on istutuspäevad põhjapool. Reedel saab metsauuendamises kaasa lüüa Harjumaal, kus Põhja-Eesti Metsaühistu eesvõttel istutatakse kuusetaimi Padise vallas, Määra külas. Laupäeval kustub aga Virumaa Metsaühistu Ida-Virumaale Iisaku valda, kus pannakse kasvama 4000 väikest kuusetaime. Oodatud on kõik huvilised, tulla võib kogu perega.

Täpsemad kuupäevad ja kohad metsauhistu.ee lehel.

Istutustalgud Harjumaal

Müügil ulukitõrjevahend Trico

Kontoris kohapeal on müügil ulukitõrjevahendit Trico 10 L kanistrid.

Repellent on looduslik ning koosneb veest ja lambarasvast. Tõrjeefekti annab lõhn. Saadaval 10 liitristes kanistrites, valmisseguna.
Istikute kaitseks pritsida ladvakasvusid 1-2 korda aastas (toime 6-8 kuud). Vanematel puudel koorimise ja sarvesügamise tõrjeks pritsida tüvesid.

Kinnitub hästi taimele, on äärmiselt ilmastikukindel ning tänu lõhnafoonile on peletusefekt kõrge.

Toimib kitse, hirve ning põdra vastu.

Kulu ca 10-20 l/ha.

Hind: 10 liitrine kanister 108€ (sisaldab käibemaksu).

Kontakt

Vooremaa Metsaühistu MTÜ

Metsakatsejaama vkt 4, Painküla, Jõgeva vald,
Jõgevamaa 48422

Tel. 50 77 623
E-post info[at]vooremaamets.ee

Erametsakeskus Toetab Euroopa Liit Meil saab maksta veksliga