Telefon: +372 5388 4999 | Email: info(at)vooremaamets.ee

Õigeaegne hooldusraie tõstab metsa väärtust!


On vana metsanduslik tõde, et õigeaegse hooldusraiega on võimalik metsa väärtust oluliselt tõsta. Selleks aga, et töö tegemine oleks võimalikult lihtne ja turvaline, tuleb kasutada õiget tööriista. Ka selle valimine nõuab oskusi. Neil põhjustel toimus ühistus koolitus „Võsasae hooldamine ja kasutamine.“

Võsasaag on noore metsa hooldamisel esimene ja kõige olulisem tööriist. Tööriista kasutamise oskustest sõltub paljuski kunagi aastakümnete pärast tekkiv tulu metsast. Võsasaega metsa hooldades tõuseb oluliselt metsa väärtus, mis kajastub ka saadavas kännurahas. Just sügisel on õige aeg võsasaega metsas käia.

dsc_0011

Koolituse praktiline osa toimus Põltsamaa lähistel

Võsasae hingeelu avas koolitusel STIHLi tehnika maaletooja Farron Tehnika OÜ koolitaja Marko Altmäe. Teada saadi nii võsasaagide ajaloost kui tänapäevast, samuti seda, kuidas valida töö jaoks õige tööriist ning mida selle juures arvesse peab võtma. Pikemalt peatus koolitaja päris praktilistel teemadel – kuidas teritada sae ketast, kuidas võsasaagi hooldada, millised on õiged töövõtted ning kuidas teha tööd nii, et tegija pärast ka terve oleks. Kellele oli küsimusi, sai ka nendele vastused.

Peale teooriat võeti ette praktika, milleks mindi metsa. Seal sai juba igaüksoma silmaga vaadata, millised on õiged ja ohutud töövõtted. Kel soovi, sai saagi ka ise proovida.

Erinevaid võsalõikureid prooviti järele ka metsas

Müügil ulukitõrjevahend Trico

Kontoris kohapeal on müügil ulukitõrjevahendit Trico 10 L kanistrid.

Repellent on looduslik ning koosneb veest ja lambarasvast. Tõrjeefekti annab lõhn. Saadaval 10 liitristes kanistrites, valmisseguna.
Istikute kaitseks pritsida ladvakasvusid 1-2 korda aastas (toime 6-8 kuud). Vanematel puudel koorimise ja sarvesügamise tõrjeks pritsida tüvesid.

Kinnitub hästi taimele, on äärmiselt ilmastikukindel ning tänu lõhnafoonile on peletusefekt kõrge.

Toimib kitse, hirve ning põdra vastu.

Kulu ca 10-20 l/ha.

Hind: 10 liitrine kanister 108€ (sisaldab käibemaksu).

Kontakt

Vooremaa Metsaühistu MTÜ

Metsakatsejaama vkt 4, Painküla, Jõgeva vald,
Jõgevamaa 48422

Tel. 50 77 623
E-post info[at]vooremaamets.ee

Erametsakeskus Toetab Euroopa Liit Meil saab maksta veksliga