Telefon: +372 5388 4999 | Email: info(at)vooremaamets.ee

PUIDU HIND SOOSIB METSAOMANIKKE!


Viimasel ajal kerkinud puidu hinnad ei ole langusele pööranud ka sügistalvise raiehooaja alguseks. Metsaomanikul, kes on oma raietööd juba ära planeerinud, jääb loota veel pikka külma talve, mis on metsatöödeks parim.

Maailmaturul on saematerjali hind näidanud tõusu viimased kaks aastat . Oma mõju on sellel ka Eesti turule, sest suurem osa meil toodetavast saematerjalist läheb ekspordiks.

Eesti turul on kiiremat tõusu näidanud paberipuidu eri sortimendid, samuti energiapuit. Juba aastaid puiduturu hinnaülevaateid koostanud Heiki Hepneri andmetel on kallinenud kõik paberipuu sortimendid 2,5 – 4,5%, kõrgeimat hinda pakutakse kuuseparipuu eest, mille tihumeetri hind on ületanud 37 euro piiri. Hinnalt madalamad on aga kase- ja haavapaberipuit. Siiski on ka nende sortimentide hind kasvanud aastataguse ajaga võrreldes paari protsendi võrra.

P1050180Hall lepp leiab kasutust peamiselt küttepuuna.

Kõrgemat hinda pakutakse turul ka energiapuidu eest. Keskühistu Eramets tegevjuhi Priit Jõeääre andmetel on küttepuidu hind kasvanud aastaga kuni 13%. Kui eksporditurud püsivad stabiilsed, siis praeguste teadmiste põhjal hindade langust näha ei ole, ennustab Jõeäär. Hinnatõusul näeb ta kahte põhjust –nõudlus graanulite järele kasvas, samal ajal aga tekkis materjalinappus, kuna erametsaomanike suvine raiemaht oli suhteliselt tagasihoidlik.

P1020445Erinevad puidusortimendid vahelaos.

Hea on ka okaspuupalgi hind, aastataguse ajaga võrreldes on eri sortimentide hinnad tõusnud keskmiselt kümme protsenti.

Raietöid planeerival metsaomanikul tasub kindlasti konsulteerida oma Metsaühistuga, lisaks asjaajamise mugavusele ja tööde kvaliteedi kindlustamisele pakub Metsaühistute kaudu puidu ühismüük omanikele kindlust ja parimaid hindu!

Müügil ulukitõrjevahend Trico

Kontoris kohapeal on müügil ulukitõrjevahendit Trico 10 L kanistrid.

Repellent on looduslik ning koosneb veest ja lambarasvast. Tõrjeefekti annab lõhn. Saadaval 10 liitristes kanistrites, valmisseguna.
Istikute kaitseks pritsida ladvakasvusid 1-2 korda aastas (toime 6-8 kuud). Vanematel puudel koorimise ja sarvesügamise tõrjeks pritsida tüvesid.

Kinnitub hästi taimele, on äärmiselt ilmastikukindel ning tänu lõhnafoonile on peletusefekt kõrge.

Toimib kitse, hirve ning põdra vastu.

Kulu ca 10-20 l/ha.

Hind: 10 liitrine kanister 108€ (sisaldab käibemaksu).

Kontakt

Vooremaa Metsaühistu MTÜ

Metsakatsejaama vkt 4, Painküla, Jõgeva vald,
Jõgevamaa 48422

Tel. 50 77 623
E-post info[at]vooremaamets.ee

Erametsakeskus Toetab Euroopa Liit Meil saab maksta veksliga